Suche tynki to technologia wykańczania wnętrz budynków polegająca na montażu płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych. Rozwiązanie to jest szczególnie dobre w sytuacji gdy mamy bardzo nierówną ścianę i wyrównanie jej poprzez wykonanie tynku mokrego byłoby bardzo trudne czy wręcz niemożliwe.

Suchy tynk jest zazwyczaj montowany na dwa sposoby :
przy pomocy kleju bezpośrednio do ściany
wkrętami do metalowego lub drewnianego stelaża

Mocowanie suchego tynku przy pomocy kleju jest prostszym rozwiązaniem, pod warunkiem że nierówność ściany mieści się w pewnych granicach. Montowanie płyt do stelaża jest rozwiązaniem bardziej pracochłonnym, ale umożliwia ukrycie większych nierówności. Dodatkowo w przestrzeni pomiędzy ścianą a płytą gipsowo-kartonową możemy umieścić materiały wygłuszające i izolujące cieplnie (np. wełnę mineralną) oraz poprowadzić przewody instalacji elektrycznej, telekomunikacyjne itp. Szczególnym przykładem suchego tynku jest tzw podwieszany sufit, tworzony specjalnie w celu prowadzenia instalacji oświetleniowej, telekomunikacyjnej, monitoringowej czy klimatyzacyjnej i wentylacyjnej.

Zabudowa z płyt gipsowych to najłatwiejsza metoda, która pozwala na maskowanie rur, wykonywanie ozdobnych gzymsów i półek. Zabudowy z płyt gipsowych można stosować wszędzie nawet w łazience. Wystarczy tylko do takiej zabudowy z płyt użyć właściwego wodoodpornego materiału.

Ścianki K/G - Nowoczesna technologia budowy ścianek działowych oparta na zastosowaniu konstrukcji metalowej oraz płyt gipsowo-kartonowych jest obecnie coraz częściej stosowana w obiektach użyteczności publicznej oraz budownictwie indywidualnym. Ścianki są lekkie, dając możliwość szybkiego demontażu w przypadku przebudowy, zmiany charakteru obiektu itp. Z uwagi na małe obciążenie stropów szczególnie zalecane są do wykonania zabudowy poddaszy. Dzięki zastosowaniu wewnątrz ścianki materiałów izolacyjnych (wełna mineralna) uzyskujemy właściwy współczynnik akustyczny. Ważnym argumentem przy wyborze tego rodzaju technologii wykończenia wnętrz jest również to, że zastosowane materiały są ekologiczne i gwarantują uzyskanie wysokiej jakości powierzchni ścian.
PPHU FOSS
97-300 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
UL. NOWOWIEJSKA 10
NIP 771-103-96-55
TEL. 607 098 852